• +48 726 302 305
  • Medycyna Humanistyczna IONCO, Dąbrowskiego 22, Katowice''Robiąc ciągle tak samo, nie oczekujmy poprawy na lepsze''

Jest sprawą oczywistą, że aby dokonać jakiejkolwiek fachowej medycznej analizy, trzeba aktualizować swoją wiedzę i uzupełniać ją o najnowsze osiągnięcia naukowe – i to z wszystkich dostępnych źródeł.

Nikt nie posiada wyłączności na dochodzenie do prawdy, w tak skomplikowanej materii, jak ludzkie zdrowie.

Medycyna Humanistyczna jest sztuką! Podchodzi do każdego chorego indywidualnie. Człowiek to skomplikowana,- ciągle zmieniająca się,- Psychosomatyczna Żywa Struktura – w dodatku Uduchowiona!

Sztuką jest wiedzieć czego nie podać! Żeby nie zaszkodzić!

Sokrates ostro krytykował nieświadomość niewiedzy. Mawiał: „tylko głupcy nie mylą się nigdy”. Wiedział bowiem, że im ktoś jest mądrzejszy, tym lepiej wie, jak wiele musi się jeszcze nauczyć. Zapamiętajcie sobie: „Najmądrzejszy jest, który wie, czego nie wie” i dążcie do wiedzy, żeby umieć zadawać kolejne, bardziej złożone pytania. Przydać się może też przestroga: „Strzeż się ludzi, którzy są pewni tego, że mają rację”.

Dzisiaj każdy oczekuje CUDÓW!

Dzisiaj każdy oczekuje CUDÓW! Że na każdą dolegliwość, lekarz przepisze mu jakiś cudowny lek. A pacjent, siedząc wygodnie przed komputerem, łyknie go i wyzdrowieje!?

90% albo i więcej tego, że zdrowiejemy, zawdzięczamy swojemu Układowi Odpornościowemu, a nie łykanym substancją, które obecnie stały się modnym reklamowym odruchem warunkowym czasów LEKOMANII!

Codziennie jakaś reklama nam mówi, że mamy coś ŁYKAĆ! No to jak tu w ogóle żyć, bez CIĄGŁEGO ŁYKANIA? Można przecież od tego zwariować, jak się nie będzie łykać i grzecznie słuchać TELEWIZORA, czy KOMPUTERA!

Widoczne dolegliwości są najczęściej tylko czubkiem góry lodowej źródła głębiej ukrytego problemu.

Nawet najpotężniejsza encyklopedyczna wiedza suchych faktów, bez wyobraźni, niewiele wskóra.

Lek czy Trucizna?

Każda substancja może być zarówno lekiem, jak i trucizną, wszystko zależy od dawki. Tylko kto ma to wiedzieć i kiedy, czy jeszcze leczymy, czy już zatruwamy!?. Pacjent najczęściej z gabinetu wchodzi i szybko wychodzi.
Każda z 7 miliardów istot ludzkich posiada swój indywidualny i niepowtarzalny GENOM, w którym wszystko jest zapisane.

Zapisany jest również niepowtarzalny metabolizm. Dlatego też każdy z nas inaczej metabolizuje wprowadzone do organizmu OBCE substancje zwane lekami!

Obecnie w internecie znajdujemy fantastyczne opisy działań substancji leczniczych i obiecane niemal 100% efektów terapeutycznych. Tylko brać, zamawiać i łykać! Skoro piszą i to jeszcze tak wielu podobnie, to na pewno musi być prawdą!? BŁĄD! STOP!

Internet powiela błędy...

Internet niestety pokazuje nam POWIELONE tysiące razy, a nawet miliony, tych samych często BŁĘDNYCH INFORMACJI, dlatego, że ktoś chce nam to najczęściej SPRZEDAĆ! I to wszystko.

Częstym uwiarygodnieniem JAKIEGOŚ PRODUKTU LECZNICZEGO staje się najczęściej PROFESOR,- wiadomo renomowanej UCZELNI WYŻSZEJ,- że dokonał NA WYIZOLOWANYCH LUDZKICH KOMÓRKACH odkrywczych badań danej substancji.

Większość badań naukowych jest sponsorowana przez zależne firmy i powiązana z rynkiem globalnym! Uwaga! PRACE NAUKOWE wymagają dogłębnej analizy i porównania z wszystkimi dostępnymi doniesieniami naukowymi w danym temacie, czyli METAANALIZY!

Doba wszechobecnego KONSUMPCJONIZMU

Coś, co działa na szkiełku i pod mikroskopem, NICZEGO jeszcze nie oznacza w odniesieniu do BILIONÓW KOMÓREK całego skomplikowanego i nadal pełnego tajemnic LUDZKIEGO ORGANIZMU!

Dzisiaj! W dobie wszechobecnego KONSUMPCJONIZMU, niestety już nikt,- w głębinach oceanu OPINIOTWÓRCZYCH I POWIELANYCH informacji,- nie może być pewnym, tego, co widzi, słyszy i czyta.

Proszę sobie tylko wyobrazić, że my POLACY łykamy każdego roku,- powszechnie rozreklamowanych witamin czy suplementów, za jedyne 12 miliardów @!$?
To już Stan Afektywnej Psychozy Zmanipulowanych Zbiorowo Stanów Lękowych!

Witaminowy Bonus*

Skąd wiemy, że z tego witaminowego bonusu, nie skorzysta jakaś Komórka Nowotworowa!? No właśnie. Tego to nam już nikt w reklamie NIE podpowie.
Nie znam żadnego CUDOWNEGO DRZEWA, na którym rosną jakieś witaminy i suplementy w postaci Owocowych Skoncentrowanych Tabletek!?

Gdyby ludzka ewolucja była w jakikolwiek sposób zależna od tabletek, to miliony lat temu wszyscy byśmy – z braku witamin i suplementów – dawno temu wymarli. A my nadal istniejemy! Ciekawe dlaczego!?

Jak się mają Miliony lat EWOLUCJI do tych kilkuset lat TABLETKOMANII?. To powinno zrobić na KAŻDYM WRAŻENIE!. No tak, ale wtedy TO MY biegaliśmy za JEDZONKIEM, a nie jedzonko w reklamach za nami! Taka malutka różnica.

Błąd sztuki Lekarskiej

Powszechność czegokolwiek! Nie może uśpić naszej mądrości i roztropności. Dlatego nie kupujmy żadnych reklamowanych WITAMINEK I SUPLEMENTÓW, zanim nie zbadamy ich poziomu w naszym organizmie oraz nie udowodnimy pasujących do tego Objawów Klinicznych. # Myśl za Siebie!

Normalne zróżnicowane odżywianie, ruch na powietrzu, słońce, to wszystko, co potrzebujemy do życia.

KAŻDY podejrzany wynik badania laboratoryjnego! Musi być wyjaśniony co do PRZYCZYNY. Nie upoważnia on NIGDY do podawania na ślepo, leków, preparatów witaminowych, suplementów, minerałów, ziółek itp. Ponieważ jest to BŁĄD SZTUKI LEKARSKIEJ!

A może pomoże?

A może pomoże! Może kosztować nas życie, jeżeli uczynimy z tego codzienny rytuał. Bo wszystko, co łykamy, gromadzi się w naszym organizmie i może tym samym spowodować poważne zaburzenia jego wewnętrznej fizjologicznej RÓWNOWAGI.

Nikt nie można przewidzieć INTERAKCJI! Ponieważ NIKT nie wie, jak działa dany METABOLIZM. Dlatego im więcej Substancji czy Leków zażywamy, tym większe ryzyko uszkodzenia naszego organizmu!

Wszystko, co łykamy, może nam poważnie zaszkodzić, to zależy tylko od wysokości dawki! Zapamiętać do końca życia na Matce Ziemi!
Oczywiście, że zwykła woda i tlen w nadmiarze też szkodzą!

i to jeszcze jak.

Lekomania - Syndrom XXI wieku

Lekomania! Czy raczej Syndrom Reklamowanych Cudownie Działających Substancji, czy Leków, to istna plaga XXI wieku, na którą wszyscy jesteśmy narażeni?

Powoli mądrzejemy. Brytyjczycy ostatnio zaczynają OGRANICZAĆ ilość cukru w produktach. Plaga Cukrzycy! Powinna to już dawno temu zrobić.

Medycyna Humanistyczna dba o to, żebyśmy zachowali jak najdłużej swoją wewnętrzną fizjologiczną równowagę. Czasami mniej znaczy więcej! Bądźmy po prostu czujni! No i się ruszajmy ! A najlepszy pokarm ma KOLORY TĘCZY!
Żyjemy tylko dlatego, że korzystamy z całego Spektrum Promieniowania Słonecznego. To niby takie oczywiste, że aż niewiarygodne!